"Puncīšu" foto

"Puncīšu" foto

Manam pirmajam "puncīša" bērniņam nu jau 19 gadi. Šī ir viena no mīļākajām un radošākajām mana darba fotosesijām, turklāt, pieprasītākās ir fotosesijas kopā ar vīru vai fotosesijas brīvā dabā.

"Puncīšu" foto cenas

Studijā - sākot no 100 €

Izbraukumā - sākot no 180 €

Diemžēl, piederu pie tās paaudzes, kurā nebija pieņemts ”zīmēties”, ja esi grūtniece, kur nu vēl īpaši fotografēties mazuli gaidot, taču šobrīd šī ir viena no mīļākajām un radošākajām mana darba fotosesijām :-). Katra grūtniece ir ar savu ES un MĒS, tas ir fantastiski strādāt ar tik pozitīvām sajūtām un dalīties ar tām. Varbūt pēc gadiem... ja rakstīšu memuārus būs daudz fantastisku stāstu gan iepazīšanās stāstu, gan par vārdiņiem, gan aksesuāru izvēli... un arī pozitīvo kuriozu ir vesela jūra.

Kad bijušais kolēģis Raivo mani uzrunāja: ”Linda, uzbildē manu Sanitu ar lielo vēderu...” - samulsu,  jo nebija ne jausmas, kā to darīt - tas bija tālajos 90tajos... Tad lēnām abas taustījāmies, sapratu, ko var, ko gribas, ko vajadzētu... kas labi izskatās, kas nē. Cik ilgs laiks nepieciešams, cik grūtniece ar lielo vēderu var izturēt. Arī vārds ”PUNCIS” ir manu domu lidojumā jau no 90-tajiem pielipis tieši grūtniecēm, jo gribējās vārdam ”grūtniece” aizstājēju – ko mīļu... vienkāršu, saprotamu...

Tagad, redzot ”punču” bildes Latvijas fotogrāfu web lapās, jūtos kā pionieris (visa aizsācējs - pirmais), kā visu ”punču” mamma. Jo lielākoties stils un pozas jau kaut kur ir redzētas. Bija laiks, kad bildēju līdz 5 ”puncīšiem” dienā. Jā, tas bija grūti, visgrūtāk bija ģenerēt jaunas idejas..., jo, kā jau noprotiet, puncīša iespējas ir visai ierobežotas. Bet tagad mēs esam auguši visā, ne tikai tehniskās iespējās, bet arī vizuāli esam daudz drosmīgākas. Pēdējos pāris gadus pieprasītākās ir fotosesijas kopā ar vīru vai fotosesijas brīvā dabā. Vienmēr izrunāju, iesaku, ko labāk izvēlēties aksesuāriem, ko no apģērbiem ņemt līdzi, kas labāk izskatīsies, piestāvēs konkrētam ”puncītim”. Kurš mēnesis ir piemērotākais fotografēties? Piemēram, karstā vasarā noteikti nevajadzētu bildēšanos atstāt uz pēdējo brīdi.

Izvēloties fotogrāfu, pievērsiet uzmanību viņa fotogrāfiskam stilam. Varbūt viņš fotografējis tikai vienu grūtnieci un to pašu izlicis paraugos savā weblapā. Kāpēc grūtnieci izģērbt apakšveļā, bet vīrs fotogrāfijā ir uzvalkā? Manuprāt, arī ideja - ko un kā, ir ļoti svarīga, jo nenoliedzami izskatās koši ar akvareļu krāsām izkrāsot grūtniecei vēderiņu..., bet kāpēc to darīt vīram un meitiņai... un kāpēc tieši puncīša sesijā un studijā? Ļoti svarīgi ir zināt, kā stāvēt, kur likt rokas, kur skatīties, kā apkampt puncīti u.t.t.

Ideālas fotosesijas laikā parasti top fotogrāfijas ar dažādiem apģērbiem un foniem. No pieredzes zinu, ka ne katrs var atbrīvoties kameras priekšā, tāpēc neuztraucieties - jums nav jābūt modeļiem un jāuztraucas par pozām. No brīža, kad esat izvēlējušies mani par savu fotogrāfu sākas mūsu kopdarbs. Un vienas sesijas laikā parasti top vairāku stilu fotogrāfijas.

Vēl tik jāpiemin, ka esmu pret fotogrāfiju masveida ievietošanu internetā un manās fotogrāfijās galvenais un primārais vienmēr ir cilvēks, nevis vide, kurā viņš bildēts vai aksesuāri.

Šeit aplūkojama pavisam maza daļiņa... tieši tik, lai būtu iespējams nojaust kādā stilā bildēju, jo esmu pret fotogrāfiju masveida ievietošanu internetā, īpaši jau ”puncīšu”. Bet, ja nepieciešams, Jūs droši, atnākot uz studiju, varat palūgt apskatīt vairāk ”punču” bildīšu paraugus.

Kā noprotat, man ir ļoti liela pieredze strādājot ar grūtniecēm un, kā teica mana mamma, kad pati biju gaidībās – ”katra grūtnieces iegriba ir kā likums” un mēs noteikti spēsim sastrādāties. :-)

Back to Top